همایش بسیج ، انقلابیگری ، مبارزه با فساد و اشرافیگری

 به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین همایش بسیج ، انقلابیگری ، مبارزه با فساد و اشرافیگری با حضور دکترداود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و دکتر انصاری رئیس کل دادگستری استان قزوین و مسئولین قضایی و اساتید بسیجی استان قزوین برگزار شد.

در این همایش دکتر انصاری رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: برخی افراد کج‌اندیش به دنبال تخریب چهره بسیج و ناکار آمد جلوه دادن این نعمت الهی هستند رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: تخریب نهاد مقدس بسیج مانند این است که بخواهیم آفتاب را انکار کنیم در حالی که وجود بسیج انکار ناپذیر بوده چراکه در هر جایگاه و عرصه‌ای در حال خدمت رسانی و راه گشا است. به گزارش خبرنگار اجتماعی بسیج حقوقدانان ، جمال انصاری رییس کل دادگستری استان قزوین ظهر امروز در همایش بسیج، انقلابیگری و مبارزه با فساد که در سالن عدالت دادگستری کل استان برگزار شد ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: افتخار می‌کنم در مجموعه‌ای هستم که بخش وسیعی از همکاران و خانواده‌های آن‌ها در کسوت بسیجی هستند. وی افزود: بسیجی بودن را مایه افتخار و برکت کاری خود می‌دانیم و امیدواریم این روحیه بسیجی در سازمانی پر فراز و نشیب همچون دادگستری مستدام و در سایه آن خدمات شایسته‌ای به مردم استان ارائه شود.

رییس کل دادگستری استان با بیان اینکه بسیج حتی برای کسانی که در این کسوت نیستند نامی آشناست، گفت: امروز بسیج الگویی سرافراز برای تمام حاکمیت‌هایی در دنیا است که می‌خواهند در جهت موفقیت خود قدم بردارند. انصاری ابراز کرد: بسیج در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آزمون‌های سختی را برای تثبیت پایه‌های نظام با موفقیت پشت سر گذاشته و دوران دفاع مقدس نمونه‌ای از آن است . این مسئول با بیان اینکه بسیج یک ظرفیت عظیم مردمی است که در بحران ها نجات بخش بوده، افزود: بسیج در روانسازی امور و خدمت به آحاد مردم بخصوص قشر محروم گام‌های موثری را برداشته و در حال حاضر با برنامه ریزی‌های سازمانی قدم‌های محکم‌تری برای محرومیت زدایی و ارتقاء فرهنگی جامعه برمی دارد.

وی تصریح کرد: بسیج قدرتی پایان ناپذیر است که تحکیم آن مبتنی بر وجود نیروهای انقلابی، مومن و با بصیرتی است که امروز در اقشار مختلف اجتماعی ما حضور دارند. انصاری با بیان اینکه بسیج می‌تواند جوامع مختلف را از تلاطم‌های فرارو نجات دهد، گفت: امروزه تقویت و حمایت از تفکر بسیجی و توسعه و نهادینه کردن آن در جامعه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

رییس کل دادگستری استان بیان کرد: جای تاسف دارد که بعضا از افراد کج اندیش می‌شنویم که به دنبال تخریب چهره بسیج و ناکار آمد جلوه دادن آن هستند. این مسئول ادامه داد: این رفتارها مانند این است که بخواهیم آفتاب را انکار کنیم درحالیکه وجود بسیج انکار ناپذیر بوده چراکه بسیج در هر جایگاه و عرص‌های در حال خدمت رسانی و راه گشا است. وی در پایان تاکید کرد: اگر بخواهیم تفکر بسیجی را در جامعه گسترش و تعمیق دهیم راهی جز خدمت به آحاد جامعه در هر لباسی با مشی بسیجی خود وجود ندارد و در این مسیر باید دغدغه‌های مردم را کاهش دهیم.

رییس کمیسیون اصل نود با اشاره به ضعف نظارتی در کشور گفت:وضعیت کنونی دولت در خصوص بودجه و اعتبارات نابسامان است  در شرایطی که وضعیت دولت در خصوص بودجه و اعتبارات بسیار نابسامان است باید بتوانیم از هر ریال این اعتبارات که به بیت‌المال تعلق دارد صیانت کنیم. به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک ظهر امروز در همایش بسیج، انقلابیگری و مبارزه با فساد که در سالن عدالت دادگستری کل استان به همت بسیج حقوقدانان استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بحث نظارت در نظام جمهوری اسلامی ایران تنها منحصر به قوه مقننه نیست بلکه شامل هر ۳ قوه می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده ملت ایران بر امور و عملکرد دستگاه‌های مختلف ناظر هستند، افزود: معاونت نظارت رییس مجلس، دیوان محاسبات و کمیسیون اصل نود از جمله دستگاه‌های نظارتی در مجلس هستند. نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در ادامه گفت: نوع نظارت کمیسیون اصل نود متفاوت است زیرا اختیار آن از قبل اصل نود قانون اساسی است و هم از طرفی روند انتخاب رییس کمیسیون با همه کمیسیون‌ها متفاوت است.

محمدی در خصوص نحوه انتخاب رییس کمیسیون اصل نود توضیح داد: پس از معرفی فرد مورد نظر از سوی رییس مجلس همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید فرد را تایید کنند چراکه منتخبان مردم بوده و در واقع رییس کمیسیون اصل نود از سوی مردم انتخاب می‌شود تا بر عملکرد ۳ قوه نظارت کند. رییس کمیسیون اصل نود ابراز کرد: با وجود اینکه در قانون اساسی ظرفیت‌های بالایی در بحث‌های نظارتی دیده شده اما این واقعیت را باید بپذیریم که ما در امر نظارت به توفیقات لازم نرسیدیم.

وی اذعان داشت: بحث اشتغال در برنامه دوم توسعه تا به امروز در همه برنامه ها مورد تاکید قرار گرفته اما در برنامه چهارم توسعه در زمینه اشتغال و بنگاه‌های زود بازده ۱۸ هزار میلیارد تومان هزینه شده اما از این مقدار ۴۰ درصد انحراف از هدف داشته‌ایم. نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک تاکید کرد: باید مد نظر قرار داد که بودجه ۸۰۰ هزار میلیاردی کشور وقتی می‌خواهد هزینه شود، ما تا چه اندازه وزن برای نظارت بر آن قائل هستیم؟ محمدی عنوان کرد: در شرایطی که وضعیت دولت در خصوص بودجه و اعتبارات بسیار نابسامان است، باید بتوانیم از هر ریال این اعتبارات که به بیت‌المال تعلق دارد صیانت و حفاظت کنیم. رییس کمیسیون اصل نود خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آن طور که باید به بحث‌های نظارتی توجه نمی‌شود و این قابل قبول نیست چراکه متناسب بر حجم مشکلات باید نظارت هم اهمیت داشته باشد. وی اضافه کرد: در بحث بهینه یاب دولت نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است و هزار شرکت در استان قزوین هدف گذاری شده است که با اجرای دقیق آن حداقل باید بین ۱۰تا ۲۰ هزار شغل در سال جاری ایجاد شود بنابراین باید دید این هزینه کردها به نقطه هدف خواهد رسید یا خیر؟ نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک یادآور شد: در اصول قانون اساسی ظرفیت‌های خوبی برای مقابله با فساد دیده شده مانند اصل ۱۴۲ قانون اساسی که در ارتباط با دارایی مسئولین است.

رییس کمیسیون اصل نود در پایان افزود: موضوعاتی همچون قاچاق کالا و دیگر مسائل کشور اگر خوب بررسی و موشکافی شود تولید داخلی ما احیاء و بر روند پیشرفت کشور کمک خواهد کرد.

در پایان این همایش به بسیجیان نمونه سال هدایایی اهداء شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.