بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین

سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین خروج آمریکا از برجام بیانیه ای صادر کرد.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله تعالی علی سیدنا و نبینا ابوالقاسم محمد و علی آله الطیبین الطاهرین المعصومین لا سیما بقیة الله فی الارضین ارواحنا فداه و عجل الله تعالی فرجه الشریف.

آنکس که دشمن توست، تورا می فریبد. خدعه و نیرنگ از صفات دشمن است. «امام علی (ع) غررالحکم ج ۲»

پایان برجام فرا رسیده،وخروج آمریکا از برجام نشان داده که آمریکا در تعهدادش قابل اعتماد نبوده و نیست و سخن امت حزب الله و ما بسیجیان به تبعیت از رهبر مقتدر و بصیرمان این است که : برجام مطلوب ملت ما نبود و چیزی نبود که آن را بپذیریم اما برای اتمام حجت برای جهان ، ملت آن را پذیرفت.

در داخل دوباره ثابت شد که باید دستمان به زانوی خودمان باشد و روی پای خود بایستیم ، ثابت شد که به هیچ وجه آمریکا در تعهداش قابل اعتماد نیست. روشن است که اروپایی ها بین  ایران و آمریکا نمی توانند مستقلانه تصمیم بگیرند و وابسته به آمریکا هستند و سرنوشت برجام روشن است.

خروج آمریکا از برجام نشان داد موضوع غنی سازی هسته ای بهانه بود و موضوع آنها، اقتدار نظامی و موشکی و تأثیرگذاری ایران در منطقه و مقاومت منطقه است. باید روی پای خود بایستیم و منویات رهبری را دنبال کنیم و بدانیم بخشی از بدبینی به اروپا در مسئله هسته ای ، حاصل یک نگاه واقع گرایانه به عرصه بین المللی است.

اروپاییان نشان داده اند که دنبال رو آمریکا هستند از سویی با توجه به طراز بالای تجاری شان با آمریکا حاضر نیستند به خاطر ایران فشار و تحریم آمریکا را بپذیرند، اما علت اصلی بدبینی به اروپا حاصل از یک تجربه تاریخی است. ما در دولت اصلاحات سه بار با اروپاییان مذاکره کردیم:

اما اروپایی های طماع و مطیع آمریکا در سال ۸۴ درخواستشان یک چیز بود : تعلیق همیشگی تأسیسات و فعالیت هسته ای ، بدبینی ایران به اروپا یک توهم نیست بلکه تجربه ای است که میخواهد “دوبا از یک سوراخ گزیده نشود.” لذا از مسئولین کشور همراه با رهبر بصیرمان می خواهیم که در این امتحان بزرگ عزت ملت را حفظ کرده و لحظه ها را بشناسند و بدانند که اگر کوتاه بیایند دشمن جلو می آید . فرصت دوباره را به شیطان بزرگ ندهیم.

سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین

۹۷/۰۲/۱۹

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.