در انسان مخلص نا امیدی جایی ندارد

نشست بصیرتی اخلاقی پایوران سپاه حضرت صاحب الامر(عج) استان قزوین با حضور حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رئیس هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین:

نشست بصیرتی اخلاقی پایوران سپاه حضرت صاحب الامر(عج) استان قزوین با حضور حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رئیس هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین برگزارشد.

ایشان گفتند: اولین و مهمترین موعظه مرگ است ، موعظه کننده خود بایستی عامل باشد و شنوده بایستی آمادگی داشته باشد. موعظه مثل آب و هوا می باشد و هر لحظه مورد نیاز  جسم و روح روان است.حقیقت انسان روح ، جان و قلب انسان است که نیاز به تغذیه دارد.

ایشان در اشاره به اهمیت قرآن بیان داشتند : قرآن هم نسخه است و هم طبیب، البته قرآنی که مفسر آن امام صادق (ع) باشد نه جریان منحط و افراطی و تکفیری. خداوند همه هستی را برای انسان و انسان را برای عبادت خویش آفرید.دعوای همه انسانها از اول تا کنون همین بندگی است که آیا خداوند را بندگی کنند یا بنده شیطان باشند.

ایشان افزود : در صحنه کربلا هرکه به ولایت پیوست عاقبت به خیر شد مثل وهب نجرانی و هرکس که مدعی و مغرور بود گرفتار و بیچاره شد.اگر عبادت همراه اخلاص نباشد نه تنها باعث رشد انسان نمی شود بلکه ویران کننده است.

وی همچنین به نقل از ائمه معصوم ابراز کرد: همه مردم در معرض هلاکت هستند مگر علما و علما هم در معرض هلاکت هستند مگر عاملان و عاملان هم همه شان در معرض هلاکت هستند مگر مخلصین آنها  و مخلصین نیز شرایطی دارند که ازجمله شرایط آنها عبارتند از :

در عبادت و بندگی خدا آشکار و نهان برایشان فرقی ندارد.

در انسان مخلص نا امیدی جایی ندارد " امروز برخی از مدیران که در مسند قدرت نشسته اند و لیاقت اداره خانواده خود را ندارند نسبت به انقلاب مطالب نا امید کننده ای بیان می کنند "

امام علی (ع) به ابن مسعود می گوید اگر کاری کردی فقط برای رضای خدا باشد چون خدا عمل هیچکس را قبول نمی کند مگر اینکه عمل خالص باشد.

ایشان در پایان گفتند:از خداوند منان مسئلت داریم ما را با نیت های صادق و قلب های طاهر موفق به روزه گرفتن حقیقی و تلاوت قرآن در این ضیافت الهی موفق بدارد.

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.